Salou premia la creativitat dels seus estudiants, a la XXI edició dels premis 30 d’Octubre

  • L’alcalde Pere Granados, acompanyat de la regidora de Serveis Culturals, Julia Gómez, ha lliurat aquesta tarda els premis a les modalitats de fotografia, arts plàstiques, audiovisuals i literatura

L’àrea de Serveis Culturals de l’Ajuntament de Salou ha dut a terme aquesta tarda el lliurament de guardons de la XXI edició dels Premis 30 d’Octubre a la creativitat infantil i juvenil, en la què hi han participat uns 500 nens i joves del municipi, d’entre 6 i 21 anys.

En el decurs de l’acte, al què hi ha assistit l’alcalde de Salou, Pere Granados, i la regidora de Serveis Culturals, Julia Gómez, s’han donat a conèixer els guanyadors i guanyadores de les quatre modalitats que hi concorren: Literatura -llengua catalana i castellana, i llengua anglesa-; arts plàstiques, fotografia i audiovisuals, en diverses categories.

Aquests grups són els següents: Categoria A, de cicle inicial (1r i 2n de primària); Categoria B, de cicle mitjà (3r i 4t de primària); Categoria C, de cicle superior (5è i 6è de primària); Categoria D, 1r i 2n d’ ESO (ensenyament secundari obligatori); Categoria E, 3r i 4t d’ ESO (ensenyament secundari obligatori); I Categoria F, 1r i 2n de Batxillerat i Cicles Formatius.

El lliurament dels premis s’ha fet en dos blocs: per una banda, les categories A, B i C; i, per l’altra, les categories D, E i F.

Entre els guanyadors/es, s’han lliurat els següents premis: en les categories A i B, 6 bicicletes, 6 patinets, 4 lots de contes i 2 lots de colors. En les categories C i D, 7 tablets, 7 rellotges intel·ligents i 6 altaveus. Les categories E i F s’han emportat vals econòmics bescanviables per productes electrònics i audiovisuals als comerços de Salou (Categoria E: 1r premi, 300 €; 2n premi, 200 €; i 3r premi, 150 €. I categoria F: 1r premi, 400 €; 2n premi, 300 €; i 3r premi, 200 €).

 

CATEGORIES A, B I C (DE 6 A 12 ANYS)

Modalitat d’arts plàstiques

El jurat de la modalitat d’arts plàstiques ha estat presidit per la regidora de l’Àrea de Serveis Culturals de l’Ajuntament de Salou, Julia Gómez, i format per l’especialista en arts plàstiques a l’Institut Jaume I, Montserrat Martínez; l’artista visual, Eva Mar; i el pintor naturista Llorenç Cervelló.

Els guanyadors i guanyadores han estat els següents:

1r Premi Categoria A: a l’obra “Noves constel·lacions”, de l’autora Ainet Pagès Casals.

2n Premi Categoria A: a l’obra “Representació cerca del mar de Paul Gauguin”, de l’autora Nicole Gabura.

3r Premi Categoria A: a l’obra “Fons del mar”, de l’autora Emma Martí Rivera.

1r Premi Categoria B: a l’obra “Retrat de Dalí”, de l’autora Rebeca Cruz Ramos.

2n Premi Categoria B: a l’obra a l’obra “El mercat de la Montse Massó”, de l’autor Daniel Aller Pascual.

3r Premi Categoria B: a l’obra “El cercle màgic”, de l’autor Francisco García Jarque.

1r Premi Categoria C: a l’obra “Nit del nord”, de l’autora Yevheniia Lykhovaida.

2n Premi Categoria C: a l’obra “El dolor d’una mare”, de l’autor Gael Jaffré Martínez.

3r Premi Categoria C: a l’obra “Pop Art”, de l’autora Isabella Forné Rodríguez.

Modalitat de literatura – Llengua Catalana i Castellana

El jurat de la modalitat de literatura ha estat presidit per la regidora de l’àrea de Serveis Culturals de l’Ajuntament de Salou, Julia Gómez Mesonero, i format per Maria Ángeles Fernández (Mestra); Montserrat Rubinat (Mestra); Carme Arévalo (Mestra); Daniel Escribano, tècnic del servei de Normalització Lingüística de Salou; Maria Victòria Domingo Masdéu, bibliotecaria municipal de l’Ajuntament de Salou; i Inés Muñoz Suescun, professora de llengua i literatura a l’Institut Marta Mata.

Els guanyadors i guanyadores han estat els següents:

1r Premi Categoria A: a l’obra “La Lia i el cocodril”, de l’autora Jana Baiget Sola.

2n Premi Categoria A: a l’obra “La tortuga Lola i els seus problemes”, de l’autora Sabina Pardo Monreal.

3r Premi Categoria A: a l’obra “Ous d’argent i or”, de l’autor Pau Branchat Peña.

Menció especial categoria A: a l’obra “El cor i els nens”, de l’autora Blanca Jiménez Jurado.

1r Premi Categoria B: a l’obra “Vila tió”, de l’autora Ona Espasa Borràs.

2n Premi Categoria B: a l’obra “Les notes perdudes”, de l’autor Lluís Guart Castellví.

3r Premi Categoria B: a l’obra “La passió, el bàsquet i el càncer”, de l’autora Maria López Pérez.

Menció especial categoria B: a l’obra “La meva classe”, de l’autora Nana Chakseliani Japharidze.

1r Premi Categoria C: a l’obra “No me’n recordo de tu”, de l’autor Pol Molina Laso.

2n Premi Categoria C: a l’obra “Tot i res, res i tot”, de l’autora Mar Macià Mancilla.

3r Premi Categoria C: a l’obra  “El viatge de’n bigotis”, de l’autora Ivet Roch Colet.

Menció especial categoria C: a l’obra “Un heroi amb escates”, de l’autor Evan Acosta Guzmán.

Modalitat de literatura – Llengua Anglesa

El jurat de la modalitat de literatura en llengua anglesa ha estat presidit per la regidora de l’Àrea de Serveis Culturals, Julia Gómez, i format per Ana Maria Nieto Aparicio (Directora de l’Escola Oficial d’Idiomes i professora d’anglès); Alexis Beneito López (llicenciat en filologia anglesa i Coordinador de la Martina Kids&Us Salou); Marta Paniagua (Directora de l’Escola Innova); Natalia Salgado Garcia (professora d’anglès i coordinadora del departament d’anglès de l’Escola Innova); Laura de Quintana Bosch, professora d’anglès de l’Escola Innova; Joana Michalska, professora d’anglès de l’Escola Innova; María José Rosales Rosales, professora d’anglès de l’Escola Innova; i Joana Ruiz Pagès, professora d’anglès de l’Escola Innova.

Els guanyadors i guanyadores han estat els següents:

1r Premi Categoria A: a l’obra “Haiku poems”, de l’autora Aina Gómez Biosca.

2n Premi Categoria A: a l’obra “Rain Haiku”, de l’autor Leo Rayan Chamari.

1r Premi Categoria B: a l’obra “Erica and the Dragon”, de l’autora Noa Cartanyà Castaño.

2n Premi Categoria B: a l’obra “Claudia in space”, de l’autora Aitana Casas Muiño.

3r Premi Categoria B: a l’obra “Guess what? Animal Riddle”, de l’autora Sophie Jessica Pereira Boyle.

1r Premi Categoria C: a l’obra “Keep Looking”, de l’autora Anna Cabré Virgili.

2n Premi Categoria C: a l’obra “The Adventures of Ava and herd drawings”, de l’autora Nadia Mesaglio Martínez.

3r Premi Categoria C: a l’obra “My wild times”, de l’autora Harper Apple.

Menció especial categoria C: a l’obra “Searching for it”, de l’autora Marina Bou Soler.

CATEGORIES D, E I F (DE 12 A 21 ANYS)

Modalitat de Fotografia

El jurat de la modalitat de fotografia ha estat presidit per la regidora de l’àrea de Serveis Culturals de l’Ajuntament de Salou, Julia Gómez Mesonero, i format pels creatius d’audiovisuals David López i Elena López, i pel fotògraf professional Francesc Torres.

Els guanyadors i guanyadores han estat els següents:

1r Premi Categoria D: a l’obra “No oblidarem mai la història”, de l’autor Gleb Popenko.

2n Premi Categoria D: a l’obra “Rayo”, de l’autora Davinia Gómez Martínez.

3r Premi Categoria D: a l’obra “Flor”, de l’autora Laureana Mailen Rodríguez.

1r Premi Categoria E: a l’obra “Les nits no moren mai”, de l’autora Núria León Alsina.

2n Premi Categoria E: a l’obra “Connexions”, de l’autora Gurleen Kaur Singh.

3r Premi Categoria E: a l’obra “Noria”, de l’autora Ashly Espinoza Cirino.

1r Premi Categoria F: a l’obra “Ofegament”, de l’autor Nil Corral Solà.

2n Premi Categoria F: a l’obra “L’essència de la caiguda del sol”, de l’autor Marc González Subías.

3r Premi Categoria F: a l’obra “Nenúfars”, de l’autora Isabel Canut Sumarroca.

Modalitat d’Arts Plàstiques

El jurat de la modalitat d’arts plàstiques ha estat presidit per la regidora de l’Àrea de Serveis Culturals, Julia Gómez Mesonero, i format per Maria Domènech Masdeu (tècnic en Caracterítzació i l.lustració i Maquillatge Artístic); Maria Teresa Castellanos de la Peña, dinamitzadora de l’Espai d’Infància de Salou; i Antonio Cabello Álvarez, pintor i escultor.

Els guanyadors i guanyadores han estat els següents:

1r Premi Categoria D: a l’obra “El Circo”, de l’autor/a Andzhelina Beliaeva.

2n Premi Categoria D: a l’obra “Marifante –una especie nueva para la tierra”, de l’autor/a Malou Avilés Knapp.

3r Premi Categoria D: a l’obra “Thoughts”, de l’autora Luisa Alexandra Mitrea.

1r Premi Categoria E: a l’obra “Nino” de l’autora Allegra Rotili Mastrogiuseppe.

2n Premi Categoria E: a l’obra “El impacto de las diferencias”, de l’autora Mariia Zachesa.

3r Premi Categoria E: a l’obra “On flueixen els pensaments purs”, de l’autora Yelyzaveta Zhulkovska.

1r Premi Categoria F: a l’obra “Dependència emocional”, de l’autora Anna Aliagas Cáceres.

2n Premi Categoria F: a l’obra “Madrugada en el poble”, de l’autora Alina Zlakomanova.

3r Premi Categoria F: a l’obra “FEAR (T), de l’autor Eudald Risalde Franch.

Modalitat d’Audiovisuals

El jurat de la modalitat d’audiovisuals ha estat presidit per la regidora de l’Àrea de Serveis Culturals de l’Ajuntament de Salou, Julia Gómez; i format pels creatius d’audiovisuals David López i Elena López; i el fotògraf professional Francesc Torres.

Els guanyadors i guanyadores han estat els següents:

1r Premi Categoria E: a l’obra “Para salir del paso”, de l’autor Pau Ibaceta Monné.

2n Premi de la Categoria E: a l’obra “Elements”, de l’autor Gurleen Kaur Singh.

3r Premi Categoria E: a l’obra “Dramatització”, de l’autora Ariadna San Felipe Blay.

1r Premi Categoria F:  a l’obra “Cel clar”, de l’autora Carla Bonfill Jubert

2n Premi Categoria F: a l’obra “Estem connectats al passat”, de l’autora Mireia March Esteruelas.

3r Premi Categoria F: a l’obra “F (ART)”, de l’autor Eudald Risalde Franch.

Modalitat de literatura – Llengua Catalana i Castellana

El jurat de la modalitat de literatura ha estat presidit per la regidora de l’àrea de Serveis Culturals, Julia Gómez Mesonero; i format per Daniel Escribano, tècnic del Servei de Normalització Lingüística de Salou; Maria Victòria Domingo Masdéu (Bibliotecària Municipal de l’Ajuntament de Salou); Inés Muñoz Suescun (Professora de Llengua i Literatura a l’INS Marta Mata); Bárbara Fernández Esteban (Escriptora); María Mercedes Pozuelo Valera, escriptora i Teresa Clavé Fabra (Assesora de l’àrea de premsa i comunicació de l’Ajuntament de Salou).

Els guanyadors i guanyadores han estat els següents:

1r Premi Categoria D: a l’obra “Cómo se sienten los juguetes”, de l’autora Noa Arcelín Mallada.

2n Premi Categoria D: a l’obra “Culpa”, de l’autora Brenda Chacón Navarro.

3r Premi Categoria D: a l’obra “Història de Nadal”, de l’autora Maria Antón Lanuza.

1r Premi Categoria E: a l’obra “El meu món”, de l’autora Aina de la Coba Bujeda.

2n Premi Categoria E: a l’obra “Un control arruinador”, de l’autora Claudia Moraga Carrión.

3r Premi Categoria E: a l’obra “Lo que en silencio guardo”, de l’autora Carlota Rojas Llauradó.

1r Premi Categoria F: a l’obra “El cafè es refredarà”, de l’autor Dimas Sánchez Guinjoan.

2n Premi Categoria F: a l’obra “La chica de la limpieza”, de l’autora María de la Coba Bujeda.

3r Premi Categoria F: a l’obra “No vull mirar enrere”, de l’autora Carla Oliva Escribano.

Menció especial Categoria F: a l’obra “¿Será la radiación?” de l’autora Júlia Ninyà Francín.

Modalitat de literatura – Llengua Anglesa

El jurat de la modalitat de literatura en llengua anglesa ha estat presidit per la regidora de l’Àrea de Serveis Culturals de l’Ajuntament de Salou, Julia Gómez; i format per Ana Maria Nieto Aparicio (Directora de l’Escola Oficial d’Idiomes i professora d’anglès); Alexis Beneito López, llicenciat en filología anglesa i coordinador de la Martina Kids&Us Salou; Marta Paniagua (Directora de l’Escola Innova); Natalia Salgado Garcia (professora d’anglès i coordinadora del departament d’anglès de l’Escola Innova); Laura de Quintana Bosch, professora d’anglès de l’Escola Innova; María José Rosales Rosales, professora d’anglès de l’Escola Innova; i Joana Ruiz Pagès, professora d’anglès de l’Escola Innova.

Els guanyadors i guanyadores han estat els següents:

1r Premi Categoria D: a l’obra “The chimney”, de l’autora Carlota Canet.

2n Premi Categoria D: a l’obra “Another dimension”, de l’autor Pol Marsal Culebradas.

3r Premi Categoria D: a l’obra “Greed” de l’autora Alba Rodrigo Iranzo.

Menció especial Categoria D: a l’obra “What is love”, de l’autor Jochen Aragao Bernardo.

1r Premi Categoria E: a l’obra “Blood Moon”, de l’autora Jana Arina Gené.

2n Premi Categoria E: a l’obra “I am the villain”, de l’autora Berta Aymat.

3r Premi Categoria E: a l’obra “Mass surveillance: how we might be living in a dystopia, de l’autor Alexander Karpukhin.

Menció especial categoria E: a l’obra “Love of rose” de l’autora Lucy Rose.

 

1r Premi Categoria F: a l’obra “The hidden happiness”, de l’autora Laia Falcó.

2n Premi Categoria F: a l’obra “The never-ending fall”, de l’autora Consuelo Toro.

3r Premi Categoria F: a l’obra “The shadows of insanity”, de l’autora Deepansha Kumar Kumari.

Menció especial categoria F: a l’obra “Lady of the moon”, de l’autora Alba Villena Martínez.

Tots els/les alumnes finalistes han rebut un obsequi i un llapis de memòria amb l’edició del llibre en digital que recull les obres/ treballs premiats i mencions d’honor d’aquesta XXI edició. Cal recordar que els centres educatius rebran els diplomes de dits alumnes per repartir-los.

Un cop finalitzat l’acte de lliurament, les persones assistents han pogut gaudir de la inauguració de l’exposició de totes les obres dels guanyadors/es i finalistes d’aquesta XXI edició dels premis, que romandrà oberta durant uns quinze dies, aproximadament.

Font: Ajuntament de Salou

Comparteix a les teves xarxes socials!

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *